Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Chovatelská stanice Slovenských čuvačů Ze Skalické hrnčírny

Novinky

17.05.2012 Aktualizace stránek

Je tomu mnoho měsíců, co jsem naposledy upravovala stránečky. Jsem pěkná ostuda. :-(

A od té doby se toho událo mnoho. V dohledné době budu aktualizovat kompletně stránky všech mých pejsků a přidám dost podstatných informací, výsledků i obrázků..Pro teď v krátkosti podle důležitosti: máme za sebou rekonstrukci našeho čuvačího domečku, jsme všichni zdraví , spokojení a srčíme vtipem a dobrou náladou. :-) 

Oslavili jsme důstojně první narozeniny našeho vrhu A, zúčastnili se pár výstav, s většími i menšími úspěchy, smečka se rozrostla o několik dalších dvounožců i čtyřnožců, potkali jsme spoustu nových lidí a nezapomněli na stará přátelství, jenž jsou v této rychlé době, raritou. 

Děkuji majitelům štěňátek vrhu A, kteří nám dělají jen radost a reprezentují Skalickou hrnčírnu, děkuji přátelům a lidem dobré vůle, kteří s námi prožívali tento půlrok plný zvratů. 


Konec hlášení.

Vlastní tlapkou (pardon rukou) Evička

 

17.-18.11.2011 XVIII. Evropská speciální výstava slovenských čuvačů

Je čtvrtek odpoledne a my vyrážíme směr Nitra. Osazenstvo vozu je jasné – dvojnožce představuje pan Mišák z Čuvací chaty, bratr Vladimír a moje maličnost, čtyřnožce reprezentuje znavený Badýsek (Shaggy Žižkovo rodište), ospalá Lolda (Uda z Pozdišovskej doliny), hravá Meg (Maggie Hodkovičský les) a totálně špinavý Satan alias naše Belda (Anabella ze Skalické hrnčírny).

Cesta pěkně utíká, náladu si zpříjemňujeme nejen čuvačími historkami. Ubytováni jsme v blízkosti výstaviště, v moc pěkném hotelu Olympia (www.olympia.sk). Přijíždíme v pozdních hodinách..vyvenčit, nakrmit Bílé štěstí a s chutí do hajan..začínám být lehce nervozní, zítra čeká Bílé poklady již XVIII. Evropská speciální výstava slovenských čuvačů a já se nepopsatelně těším na setkání s panem Antonem Čižmárem, chovatelem naší Loldy..ještě v půl druhé ráno mám oči jako baterky, nadávám si do blbců, počítám ovečky, odříkávám Přemyslovce, pak Lucemburky a pořád nic..než začnu odříkávat Habsburky (kteří mě uspávají od školních lavic), slyším z vedlejšího pokoje cinkot skleniček..“Á, pan Mišák a bratr Vladimír“..už teď vím, že je to v háji..oblékám se, překračuji spící Beldu, hudlana Loldě a ťukám u vedlejších dvěří….pohled hoden bohů..bratr Vladimír je stal novým členem Asociace (viz. článek ze 7-mého čuvačího víkendu)..pokoj je pln slovenské mluvy a slovenského zpěvu..nevybavují se mi sice Obrazy ze života Slovenského od Boženy Nemcové, ale je mi jasné, že zítřejší výstava bude zajímavá…beru do ruky Huberta (prý obdoba naší Bohemky) a oddávám se s pány slovenskému zpěvu..

Ráno je mrazivé..u zrcadla s kartáčkem na zuby si zopakuji fantastickou větu Helenky Růžičkové: „neznám tě, ale umyju tě“..Je mi trochu lépe, hurá vstříc výstavišti a novému dni..páni nemají se vstáváním problémy..jdeme venčit naší ostrozubou smečku a bratr Vladimír pobrukuje včera naučenou píseň o Dunaji..“ Dunaju Dunajú, hej Dunaju Dunaju…“

Jsme na výstavišti. Počet přihlášených čuvačů je neuvěřitelný – 48 představitelů plemene. Výstavů pořádá Klub chovatelov Slovenských čuvačov (www.slovenskycuvac.info). Posuzování přijal pan Vladimír Piskay ze Slovenska.

Začínám být nervozní..u výstavního kruhu je rušno..Belda s Meg jsou ve formě, každého psíka musí očichat a nejlépe ožgrindat..začínám se potit..Lolda leží u židličky pana Mišáka, který zřejmě stále přemýšlí „o tej slovenský ľudovej kultúre, pastieroch a ovečkách.“Do třídy dorostu nastupuje pět feneček – Xixi Janin ranč, Cira Bella ze Smrčkova dvora, Uttamah Biely lev, Catty Katčina zahrada a náš Malý pes (Anabella ze Skalické hrnčírny).

Stojíme s Belčou v kruhu..potí se mi ruce..stále vím o Hubertovi..cítím se jako když omylem shodíte děkana ze schodů a on je v půlroční hospitalizaci a má trvalé následky..přeci to nemůžu Belče zkazit…sbírám síly a pan rozhodčí dává signál k běhu..Belinka je úžasná..předvádí se jako nikdy..Kozlíček můj malinký..Vyhráváme třídu a odnášíme si známku VN1 (Velmi nadějný 1) a dokonce i titul Nejkrajši dorost.
Pan Mišák stojí s Loldou u kruhu, my z něj odcházíme v Belče se opět probudí Satan..Skáče na pana Mišáka a mámu Loldu kousne do tlapky..asi pro štěstí..
Výstavní posudek malého Kozlíka: „dobrá velikost, silná kostra, velká hlava, dost.pig.oka, rovná horná linia, rovný postoj predných končetin, dobré uhlenie vpředu, zadu, d.srsť, dobré predvedenie“

Jako první gratulant přichází pan Čižmár a já začínám skoro fňukat..beru jej jako plnohodnotného člena své psí rodiny a jeho názoru a rad si moc vážím..čuvače chová od roku 1974 a přistupuje k tomu s velkou láskou..možná jako k lipovému polénku, ze kterého vytrvalý řezbář nakonec vyřeže přesně to, co si přeje…

Pan Čižmár a moje maličkostDo třídy otvorené nastupuje Meg (Maggie Hodkovičský les) v konkurenci dalších sedmi fenek. S Mišákem vyběhávájí krásnou známku V3. Jsme moc pyšní a dodatečně gratulujeme! Výstavní posudek máme pouze z části, Malý pes (naše Belča) jej..ehm.. „prepáčte, ale zožrala jej.“

Pan Mišák a Meg


Do třídy šampiónov nastupuje naše Lola Mašínová (Uda z Pozdišovskej doliny) v konkurenci tří dalších feneček – Chelsey Bíle království, Asta Katčina zahrada, Bella Tatranská perla…S panem Mišákem si ani nestihneme vyměnit výstavní číslo, vodítko, zkrátka nic, takže s Loldou nastupuji do kruhu, a řečeno slovy Jaroslava Haška, bazíruji na svém „vzoreném kreténismu“. Konkurence je veliká, krásné to šampionky, o dva roky mladší a rozhodně ne po štěňatech jako náš pan Lorenc..vystavování Loldy si užívám..pan rozhodčí kontroluje zoubky a dává pokyn k běhu..v sekundě si všímám pana Čižmára (chovatelská stanice z Pozdišovskej doliny a chovatel Loldy), naznačuje, že drží palce..nakonec vyhráváme třídu, odnášíme si známku V1 (Výborná 1) a CAC (čekatelství na Slovenského šampiona)…ještě jednou do kruhu..ještě jedno kolečko…Lolda získává i úžasný titul Evropský vítaž.
 


 

Výstavní posudek Loldy: „d.rámec, sila kostry a substanci, prop.hlava, volnější kotník, dobré predvedenie a mechanika pohybu“.V soutěži o nejlepší chovatelskou stanici zaslouženě vyhrává Janin ranč, druhé místo patří chovatelské stanici z Pozdišovskej doliny…pan rozhodčí předává cenu panu Čižmárovi..krásnější zakončení výstavy jsme si nemohli přát..“Dovidenia v Olympii, duša moja“ a mě dochází, že dnes toho také moc nenaspíme..

Večer se povídá a pije u jednoho stolu..probírají se různé věci.. přes politickou, ekonomickou i správní situaci se opět dostáváme k čuvačům..na stole přistává runda panáků, „Á, Romanka Rendlová slaví svátek“, přiťukáváme si borovičkou a já vím, že zítra skutečně nastane konec světa a Armaggedon…restaurace zavírá a my se přesouváme na pokoj k panu Čižmárovi..Povídá se a pije se pravá domáca slivovička, kterou křtím na Ohnivou vodu..

Česká čuvačí reprezentace a pan Čižmár


 

Je čas jít spát..bratr Vladimír a pan Mišák ještě schůzují na pokoji.. bratr Vladimír se nechce dostat do křížku argumentů pana Mišáka..ten je totiž schopný vyvrátit i nevyvratitelné. Jistě by vyvrátil i Galileovu teorii o otáčení země..další borovička a další Hubert..bratr Vladimír usíná v objetí s Belinkou, usmívá se a po slovenskom hovorí, „predsa sa točí!“

Ráno je těžké..Ohnivá voda je secsakra znát..bratr Vladimír i pan Mišák jsou na tom podobně..sbíráme odvahu než se na sebe juknem do zrcadla..Já čekám na paprsky slunce až mne nevědomky vyprostí z mé dobrovolné noční hybernace. Venku se ozývá víc hlasů v češtině..Vstávat..Při cestě na snídani nás zastavuje ředitel hotelu a předává nám „riaditeľskú fľašu“..Usmíváme se a ďakujeme..

Své vyprávění končím svým oblíbeným citátem od Karla Čapka. „Humor je solí života a kdo je jím dobře prosolen, vydrží dlouho čerstvý“..a pokud se není čemu zrovna smát, tak se musíme alespoň usmívat…

Více foteček na Rajčeti - www.zeskalickehrncirny.rajce.net

PS. Nelze se nepodělit o komentář bratra Vladimíra k tomuto článku. "Evčáku, já bych to celé raději pojak jako reportáž z válečné zóny, kde nikdy nebylo jisté odkud přiletí borovička nebo to letecké palivo, jenž bylo nazýváno Ohnivou vodou." 

06.11.2011

Klubová výstava slovenských čuvačů v Brně

Je krásná listopadová neděle a my se s naším bílým štěstím chystáme na Klubovou výstavu do Brna.

Pořádajícím klubem je Spolek chovatelů slovenských čuvačů (www.slovensky-cuvac.biz). Posuzovaní přijala paní Jana Tomešková, osvědčená rozhodčí a dlouholetá chovatelka slovenských čuvačů. Celkový počet přihlášených čuvačů činí 30. Velké poděkování patří paní Říhové a mladému pánu - Jendovi Krskovi - za pomoc při hlášení naší ostrozubé smečky.

Do třídy dorostu nastupuje náš Malý pes (Anabella ze Skalické hrnčírny) v konkurenci s krásnou fenečkou Belou (Cira Bella ze Smrčkova dvora), která je o měsíc mladší než náš Antikrist.

Belinka v kruhu krásně běhá, paní Tomešková nás chválí za krásné předvedení a my jen klopíme oči.Nás Malý pes je tůze šikovný. Z kruhu odcházíme nadšeni s hodnocení Velmi Nadějná 1.

Výstavní posudek: "8-mi měsíční fenka, správné samčí hlavy, nepatrně volnějších pysků, na svůj věk zcela korektního vývoje, velmi pěkné úhlení končetin. Fenka je vzorně předváděna."

 

 

Do třídy otevřené nastupuje druhý bílý Antikrist – Maggie Hodkovičský les v konkurenci a fenkou Agrana Černý korálek. Meginka si odnáší krásné druhé místo V2 a rezervní CAC.

Výstavní posudek: "2,5 letá fena, korektního samičího výrazu, jedno ucho hůře držené, korektní krk, nepatrně volnější hřbet, korektní hrudní končetiny."

 A do třídy vítězů nastupuje naše Lolda Mašínová (Uda z Pozdišovskej doliny) v konkurenci o dva roky mladší Chelsey Bílé království. Lolda si odnáší krásné druhé místo V2 a rezervní CAC.

 Výstavní posudek: "4, 5 letá fena, korektního samičího výrazu, korektní krk, užší postoj."

 

Absolutním vítězem se stal náš oblíbenec, překrásný pes, o které ještě jistě hodně uslyšíme – a to Chuck z Oppida Lughtwine v majetku Jendy Krska. Ještě jednou gratulujeme.

 Více foteček na Rajčeti - www.zeskalickehrncirny.rajce.net

27.10.2011

Dnes nám přišly úžasné fotečky a povídání o štěňátkách z našeho vrhu A. Všem majitelům mockrát děkujeme. Jste vážně zlatí! Galerie na Rajčeti byla doplněna o pěkných pár snímků.

Aslan ze Skalické hrnčírny

Další zprávy a fotečky z Německa, majitelka Zuzka posílá fotečky z víkendu, který byl jen o moří a o Aslanovi. :-))  Krásné momentky, děkujeme, Zuzko.

Anna Gabriela ze Skalické hrnčírny

Růženka a velká kostička..Irenko a Slávku, tahle fotečka patří k mým nejoblíbenějším. Je naprosto kouzelná, tak jako Růženka a Vy!

Ametyst ze Skalické hrnčírny

Připojuji i zprávu od majitelky Janinky. Jste s Cézarem opravdový poklad z Lutova.

"Září byl co do počasí nádherný měsíc. Denně jsme chodili s Cézarem k řece na jez, kde jsme smáčeli tlapky. Jednu fotku odtud připojím.
Jinak je naše oblíbená procházka lesem asi 2 km od nás na louku, kam skoro nikdo nechodí. Tam je Cézar navolno a může se vyřádit. Vždy si pomyslím, jak by se tam líbilo i Vašim holčinám, určitě i Megince a Badýskovi. V jedné zprávě na webovkách popisujete jako správný stříbrnoskalický patriot, že je u vás nádherné okolí u řeky stvořené k procházkám. Ani u nás v Posázaví trošku níže to není k zahození. Chodíme s Cézarem opravdu každý den. Já denně ne, ale o víkendu ty 2 hodiny prochodím. Jen dnes jsme vyjímečně vynechali, protože celý den prší. Cézar je naše zlatíčko, které bych nevyměnila za nic na světě. Ikdyž už mě jednou vytočil, že jsem mu slovně vyčinila a přetáhla ho ručníkem. Ale o tom napíšu příště."
 

21-23.10.2011 Čuvačí víkend

Za sedmero horami, za sedmero řekami..Již po sedmé proběhlo neformální setkání čuvačů a jejich pánů. Letos v útulném zařízení Koliba v Hrádku u Ústí nad Orlicí. Ubytování v penzionu s topením, luxusní snídaně a večeře. Jedinou chybičkou byla absence naší Lolinky, nojo, hárání je holt hárání.

Vyrazili jsme jen s Malým psem – naší Anabellou ze Skalické hrnčírny. Parťákem nám byl úžasný pan Mišák s Megginkou a Badýskem. Po příjezdu v pátek odpoledne jsme se ubytovali na pokoji č. 5 a vyrazili na obhlídku okolí spolu s dalšími čuvačími kamarády – s tátou Láďou a synkem Tomem a jejich fenečkou Andain. Vyšlapujeme si zvesela do kopce, kde se k nám přidává Terezka s Verunkou a Bertidlem (Albert Pod Přehradou). Všichni jsme od bláta, už aby nastal čas zasněžených strání.:-D Boty a nohavice pěkně zaflákané a náročnost terénu se podepisuje na našich výkonech.:-) Belda a Bertidlo vyhrávají soutěž o NEJVETŠÍ špinavce výpravy.:)

Na Kolibu se vracíme s pocitem, že procházka se vydařila..Osušit pejsky, nakrmit je a hurá na večeři..Přijíždí další čuvačí kamarádi a parťáci..pan Mišák netrpělivě vyhlíží „Borce z Brna“ – Tomíka a Peťulku..dveře se otvírají, „Praha vítá Brno“ a večírek může začít..

Povídá se, pije se, povídá se, pije se..pivo, víno, bohemka, rum, slivovice, nejsou to malé sklenky..pije se s ťukáním na to nebo ono..na tykání, na cokoliv… “Pište to na pokoj číslo 5“,zní restaurací a nám je jasně, že tento večer pro nás znamená citelný zásah do rodinného rozpočtu a že nastávají bezmasé dny a výjimečný nekolikadenní půst.

Zábava pokračuje, s přibývajícím časem a nápoji graduje…Po historce, kdy Synkův kamarád (Vlašim promine) jel autem a srazil kočku, když vystoupil, kočka ležela ve škarpě, bez hnutí, asi v posledním tažení. Aby ji ušetřil trápení, vzal klacek , pořádně ji přetáhl, aby ji dorazil. V tom vyběhla majitelka a začala řidiči nadávat, marně vysvětloval, že to myslel dobře, aby se zvíře netrápilo. Když ustupoval zpět do auta, všiml si, že kočka, kterou srazil, je napasovaná v chladiči. Ta druhá se jen vyhřívala na sluníčku; je čas jít spát..páteční večer uzavírá pan Mišák s Tomíkem z Brna..

Sobotní ráno je těžké, pár hlav čuvačích kamarádů se točí jako větrník v uragánu, mezi nimi je i slavný pokoj č. 5. Při snídani nás přichází pozdravit i osazenctvo kuchyně.

Po snídaní následuje hromadné focení a společný výlet na nedalekou chatu Hvězda s možností navštívit rozhlednu. Nás více lákají avizované zvěřinové hody..Procházka výborná, obídek skvělý, někteří pejskové (Bertík, Belča, Meggí, Andain) mají to štěstí, že díky nepozornosti páníčků mohou ochutnat papání přímo z talíře.

Cestou zpátky trochu bloudíme, panu Mišákovi chrastí v batohu lahvová piva a Ládík utíká za Andain, která je úplně celá od bahna, Verčík, Terčík a moje maličkost si s něžností prvorodiček vykládá o těch bílých čtyřnohých dětičkách..Už jsme skoro u chaty..zbývá se přebrodit přes potok..pozor, pozor, náš Malý pes jde způsobně po kládě..snad jí takhle půjde i kladina..

 

Stojíme před Kolibou.. Osušit pejsky, nakrmit je a hurá na večeři..Povídá se, pije se, povídá se, pije se..pivo, víno, bohemka, rum, slivovice, nejsou to malé sklenky..pije se s ťukáním na to nebo ono..na tykání, na cokoliv…

Pan Mišák a brněnský Tomík zakládají nový klub SC– tzv. Asociaci čuvačích výpitků – probíhá náborová akce, vybírání vhodných členů a za všeobecného veselí na stole přistávají další a další výrobky společnosti Stock..

 

Opět nastává čas jít spát..je půlnoc..restaurace zavřená a Koliba pomalu usíná..z venku ze slyšet hluk – no nedivte se, Asociace stále schůzuje…při ranním venčení zakopávám o prázdnou bohemku..

Tento víkend považuji za malou živelnou pohromu. Hlubší význam nehledejte, snad Vás povídání pobaví, s tímto účelem bylo sepsáno.A odnáším si ještě následující ponaučení – skvrny od červeného vína se mají okamžitě posypat solí.

Více foteček je na Rajčeti..Velké díky Terezce Kristiánové za fotečky!!!

 

 

05.10.11

Artuš ze Skalické hrnčírny

Náše světle modré štěňátko - Artík Svoboda - zpátky ve Ska. :-)) Roste z něj překrásný pes s dokonale vyrovnanou povahou, tmavým okem a Hroníkovým pigmentem. Okamžitě se adaptoval na naší čtyřčlennou smečku. S mámou Loldou skotačil, se ségrou Belčou se kousali do ocasu, s Megginkou hodili kocoura a s Badýskem odpočívali ve stínu.

Nakazil nás svým elánem a optimismem. Artíku a Janinko, děláte nám velikou radost, Artík je v těch nejlepších rukou!!! 

 Více foteček na Rajčeti - www.zeskalickehrncirny.rajce.net

20.09.11

U oveček

Je chladný zářijový den. Vítr se opírá do listí a  mezi stromy se po celé krajině rozlíhají líbezné zvuky ptáků. My se vydáváme na výlet do jižních Čech na spřátelenou pastoušku, kde jsou ovečky a moc milí lidé..

Náš čtyřlístek - Lolda, Belda, Badýsek a Megginka již od rána obchází auto a pečlivě sleduji, zda páníčkové neodjedou bez nich..

"Aha, psí batoh, věci a vodítka..tak to se od auta rozhodně nehneme" pomyslí si všichni.. Konečně vyjíždíme a smečka radostně skáče do auta.

Přivítání s ovečkami je okouzlující..Lolda leží u ohrádky a vrtí oháňkou, Belda s Megginkou kroutí hlavičkami ze strany na stranu, Badýsek s obdivuhodnou klidností sedí a prohlíží si tyhle zvláštní zvířátka..O projevu agresivity nemůže být řeč, o pasení oveček ovšem také ne :-)) 

Z pastviny odcházíme patřičně zabláceni a vyrážíme do nedalekého lesa na procházku, možná najdeme i houby.

Vpředu Lolda, druhá Belča a Meginka s Badýskem, co pozorují páníčka, který právě zmijel v houští.

Se zapadajícím sluncem nás z lesa vyhnali nálety komárů, je čas na večeři u teplých kachlových kamen a odjezd domů.

Ovečkám zdar a příště naviděnou. 

Více foteček na Rajčeti - www.zeskalickehrncirny.rajce.net

10.09.11

Speciální výstava slovenských čuvačů ve Slaném  

S celou naší smečkou jsme se zúčastnili již III. Speciální výstavy slovenských čuvačů. Ve Slaném. Posuzování přijala paní Ludmila Pavlíková. Počet přihlášených čuvačů nám vyrazil dech – rovných 50 představitelů tohoto krásného plemene!

 

Pro Skalickou hrnčírnu to byl úžasný den..mezi přihlášenými i nepřihlášenými pejsky byly i naše dětičky..Arčí, Artuš, Růženka, César a náš malý antikrist Bella…dohromady s mámou Lolou a tátou Hroníkem (Perun Janin ranč) jsme byli jedna velká šťastná rodinka..

Nesmíme opomenout i na zbytek smečky, velké díky patří úžasnému panu Mišákovi za Badýska a Meginku, která mne ve výstavním kruhu pěkně prohnala (k tomu snad později) a také našim brněnských kamarádům Petě a Tomíkovi, kteří přijeli vystavovat překrásnou fenečku Afru (Afra Finův dvůr; www.finuvdvur.cz).

Celou výstavu provázela skvělá nálada a díky Tomíkovi jsme se nejednou zasmála, že mi až tekly slzy… ten brněnský nadhled se nezapře. :-)

Výstavu zahajoval p. Kučera a zástupce města Slaný, následovala soutěž "Dítě a čuvač" a  pasování dětí na "Mladé chovatele", naprostá novinka, která nám vyrazila dech. Karolínka Poupová, princeznička z Úval, běhala s Arčím ze Skalické hrnčírny, byla moc šíkovná a byla pasována rytířem Jenem (majitel tatínka našich štěňátek) na mladého chovatele,

Ve třídě dorostu se potkala naše dvě štěňátka - Arčí ze Skalické hrnčírny s vystavovatelkou Aničkou a Artuš ze Skalické hrnčírny s vystavovatelkou Janinkou. Obě dámy si odnášejí klasifikaci VN (Velmi nadějný) a Artík dokonce v zavěrečné soutěži vyběhal titul Nejlepší dorost výstavy, a tím za sebou nechal všechny své sestřičky a bratříčky. :-))

Janinko, ještě jednou gratuluju! A Aničko, ty si ta nejšíkovnější handlerka, kterou jsem viděla!

Ve fenkách, v třídě dorostu, nastupoval náš Antikrist (Anabella ze Skalické hrnčírny) a prvorozený miláček Růženka (Anna Gabriela ze Skalické hrnčírny) v konkurenci krásné, o tři měsíce starší, fenečky Andara Asuse z Ovčích pastvin.

Pohyb Beldy a Růženky se pomalinku - polehounku zlepšuje, jsou to stále naše dvě malé kozy, které stále vymýšlí nějakou tu mašínovinu. :-) V kouzelném světě Harryho Pottera by se jim jistě říkalo Voldemortky.:-)).Často na sebe se Slávkem mrkáme a užíváme si to divadlo plné přirozené radosti. Holky ve střehu, napjaté jako struny a natěšené jako malé děti o vánocích, mají v sobě víc živelného elektrizujícícho napětí než finále klasického westernu.

Rádi se s Vámi podělíme o Výstavní posudek naší Belinky:

" 7-mi měsíční fenka, na které je vidět bouřlivý celkový vývoj, je zde krásné tmavé oko, výborný pigment sliznic a plný nůžkový chrup. Pohyb odpovídá věku"

Do třídy otevřené nastupuje Afruška (Afra Finův dvůr) s Megginkou z Čuvačí chaty (Maggie Hodkovičský les) v konkurenci dalších šesti krásných fenek. Tomík s Afruškou získávájí krásnou známku Výborná 4 a my s Megoušem známku Výborná bez pořadí.

Afra Finův dvůr s Tomíkem

 

Maggie Hodkovičský les

A konečně - třída vítězů - a náš miláček Lolda Mašínová alias Uda z Pozdišovskej doliny. Dlouho jsme váhali Loldu hlásit na tuto výstavu. Přeci jen před sedmi měsíci rodila osm malých Lolinek a malý Satanáš (naše Belča) jí také nedává moc prostoru na odpočinek a nabrání sil..nakonec jsme Loldu přihlásili, aby jí nebylo líto, že neuvidí svoje dětičky...a výsledek - doběhli jsme si pro krásné 3 místo v konkurenci dalších pěti fenek.

Loloušek byl úžasný,i přesto, že ji víc než běhání v kruhu, zajímaly hrátky Meggie, Badýska a Belči u nedalekého stromu. :-))

 Výstavní posudek našeho pana Lorence :)

"dobře stavěná fena s velmi dobrou hlavou, tmavé oko, široký velmi prostorný hrudník, pevný hřbet, výborný pohyb"

Kdybych měla vyvodit závěr, dostanu se zase na začátek. Tato výstava byla pro Skalickou hrnčírnu úžasná - a to díky Artíkovi, Arčímu, Růžence, Cézarovi, úžasnému panu Mišákovi a podpoře ostatních přátel!!!

 Více foteček na Rajčeti - www.zeskalickehrncirny.rajce.net

13.-15.08.11

Víkendová pohodička ve Skalické hrnčírně

Tento víkend skutečně vyšlo počasí a my si říkali, že léto má stále co nabídnout. Vypravili jsme se na průzkum Stříbrné Skalice. Na pomoc nám přispěchala čuvačí pomoc - Badýsek a Megginka z Čuvačí chaty od Čerčan s úžasným páníčkem panem Mišákem. Pokud se někdy budete chtít odreagovat od starostí všedních dní, projít krásnou přírodou, nadýchat se čerstvého vzduchu a načerpat energii, určitě navštivte Stříbrnou Skalici a naši čuvačí smečku. Jako správný patriot nemohu napsat nic jiného, ale skutečně je tu krásně. :-)

Skalice Vás nadchne ještě dříve, než překročíte první turistickou značku. Nádherná scenerie Vás nenechá na pochybách, že se sem budete rádi vracet, ať už v létě nebo v zimě, neboť každé roční období v této oblasti má své kouzlo. Procházka vede lesem a když se slunce začne opírat do stromů a paprsky si najdou své místo mezi větvemi, spatříte obdivuhodnou krásu této scenerie. Cestou si můžete odpočinout na některé z laviček a zaposlouchat se do ticha..tedy pokud proti Vám zrovna nepoběží naše Belda a Maggie :-))

Lolda vede smečku vstříc novým lumpačinám, Badýsek si hlídá páníka Mišáka a Megginka a malý Satanáš (naše Belda) upalují za Loldou..hlavně aby jim nic neuteklo, tu se stačí smočit v potoku..tu zase poskákát paníky, co hledají houby... tu a tam proběhnout roštím..tu a tam šikanovat Loldu..tu a tam být mokré, špinavé, plné jehličí a bodláků..jako správní čuvači. :-)) Lolda s Badýskem jsou zlatí, ovšem ty naše dvě Krasomily se vážně hledali až se našli. :-)

Nelinka miluje všechny ty bílé Lolinky..běhá za nimi po zahradě a dožaduje se jejich pozornosti..

Nejvíce si ovšem užíváme večerních hodin, kdy VŠECHNO bílé štěstí spinká a nechává ji o těch lumpačinách už jen zdát. :-))

 

Na Rajčeti je o trochu více fotek. ;-)

01.08.11

Synchronizované kousání

Krásné prázdniny přeje CHS ze Skalické hrnčírny !!!!!!

25.-28.07.11

Letní výcvikový tábor leonbergerů Osoblaha 2011

Naskytla sem nám úžasná  možnost navštívit letní výcvikový tábor leonbergerů konaný KCHL (www.leonberger.cz). Nevím, kde začít. Ještě teď nám,dvounožcům, svítí oči…

Letos to byl již 8. ročník výcvikového tábora na téma „divoký západ“. Tábor je organizován na pozemku školní družiny a je plně oplocen..Ubytování dle možností – ve vlastních karavanech či jako my – ve vlastním stanu. Sociální zařízení i sprchy s teplou vodou samozřejmostí.

Těžko pochytat ta správná slova…přijetí bylo úžasné!!!! Tak skvělá parta lidí, usměvaví a milí lidičkové a velcí milovníci psů. Cítili jsme se vážně jako doma, u táboráku s nejbližšími členy rodiny..

Cvičilo se dvakrát denně s rozdělením do skupin. Byl dostatek času na povídaní, venčení, koupání, zkrátka na cokoliv jsme chtěli. Po večerech jsme hráli „Maxi člověče nezlob se“, opékali výborné buřtíky a klobásy a těšili se na další den.

Největší běhací parťák pro Loldu a Beldu byla naše hvězdička Anička (Anna Maria Aderente Leone, www.aderenteleone.websnadno.cz), slečna o měsíc starší než náš malý Satanáš. Jejich hnědo-bílé hrátky jsou nezapomenutelné.

 

V úterý byla přednáška od pana Stanislava a Kačenky Zwillingových nejen o doplňcích pro naše čtyřnohé miláčky společnosti Giom (www.giom.cz). Byli naprosto úžasný, velcí odborníci a kynologové, podělili se s námi o spoustu zajímavých věcí v oblasti kynologie, vyprávění prokládali vtipnými zkušenostmi z osobního života a dali si tu práci odpovědět na všetečné otázky nás všech.

Paní Kačenka mi dala cenné informace a tipy, které již praktikujeme v našem běžném životě. A doufejme, že jednou bude naše Belinka nejen aportovat. :-))) 

Ve středu se konal již V.ročník “Krajíčkovic poznávacího závodu“. Jedná se o tajný závod, kde účastníci se svými čtyřnohými poklady dostanou tajnou mapu a cestou plní zábavné úkoly vztahující se k tématu „Divoký západ“.

S Loldou a Beldou jsme hledali balouny zlata, ochutnávali Kolalokovu limonádu, házeli lasem, na obličej si malovali indiánské barvy, ale i jezdili na koních. Užili jsme si spoustu legrace a poznali Osoblahu.

Výcvik vedl pan Jaroslav Krajíček, výcvikář, který Vám nevypráví o výcviku, ale bere do ruky psa a ukáže Vám, jak je to správně. Ve své práci vycvičil mnoho psů rozličných plemen a charakterů, k naším Blondýnám ( alias slovenským čuvačům) přistupoval zcela individuálně a šíleně lidsky..po prvních minutách výcviku nás ohromil a my, s nedočkavostí malých školáků, pozorovali hodinkovou ručičku a těšili se na další cvičení…

Zkoušeli jsme aport pod vedení Jardy Krajíčka.. 

 

Osoblaze, všem zúčastněným a Leonkům zdar! A příští rok naviděnou!!

 

19.-21.07.11

Letní výcvikový tábor slovenských čuvačů

Narychlo jsme se doma rozhodli, že by bylo velkou škodou letos zmeškat letní výcvikový tábor slovenských čuvačů pořádaný KCHSČ, a tak jsme se jen na pár dnů vypravili do Poušova u Třebíče. Zázemí kempu a ubytování bylo na jedničku. Nám chyběla větší možnost procházek s holkama, ale jelikož jsme tu trávili pouhé dva dny, nebyl důvod lámat si s tím nějak hlavu. Sešla se tu (jako každoročně) dobrá banda čuvačárů a jejich bílých pokladů. Pro naší Belinku to bylo něco nového - spaní v chatce, nepřítomnost našeho kocourka a dědy Mašína, a tolik bílých Lolinek najednou. :-))

Zase po roce jsme měli možnost vidět naší psí kamarádku Petru Stříbrnou a jejího pejska Fida (Fido Bílé království; www.cuvaci.wbs.cz). Fido a naše Lolda jsou skoro stejně staří a od té doby, kdy se poprvé viděli (cca před 3 roky), byli velcí parťáci a kamarádi. Fido zmohutněl a dospěl, je to krásný pes. S Loldou se poškádlili, pohráli, zaběhali, vykoupali a Belda jim zdatně sekundovala. :-))

Renatka a Slávek Hajnovi a jejich Astinka (Asta Katčina zahrada) byli také úžasní. Astinka si tůze vyhrála s naší Belinkou. Hrátky zaplnily celý kemp a Belča chvílemi vypadala na infarkt. :-) Prý takové pohoněníčko s mámou Loldou nemá :-))

Velké díky patří Petru Šourkovi za bezchybnou organizaci a moc milé přijetí. Jeho krásné dceři Mišce, mojí velké kamarádce, Mišákovi a jeho překrásným čumáčkům Badýskovi a Meggie za milé přijetí a "pohonění" Malého psa alias naší Belinky..a díky mnoha dalším.

Největším překvapením byla středeční návštěva Kačenky Halmové a brněnského pokladu Arca Ranč Bielej Sofi alias naší Arkušandy. Holky moje drahé, udělali jsme nám takovou radost..až se mi hnaly slzy do očí..Lolda a Arkušanda jsou nerozlučné kamarádky, co se střídají o kosti a dobroty, co spolu honí kočky a dokáží se ožgrindávat 24hodin 7dní v týdnu. :-)) Kačenka sebou přivezla veliké překvapení - borce z Brna, miláčka naší Loldy a našeho kamaráda, jehož přátelství si velmi vážíme, Tomáše Kýra. Tomík, je úžasný cvičitel, lituji, že Brno je pro nás tak daleko, jelikož jeho hodiny patří k těm nejlepším! Mohu jen doporučit! Mrkněte na  http://moraviadogschool.cz/.

Ještě jednou velké díky a pár foteček naleznete na Rajčeti.

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 

16.07.11

Národní výstava psů Mladá Boleslav

V sobotu jsme se s naším Malým psem, bílým ďáblem, zkrátka s naší Beldou (Anabela ze Skalické hrnčírny) zúčastnili Národní výstavy psů v Bolce. Přihlášeno bylo 14 slovenských čuvačů a posuzování přijal norský rozhodčí pan Leif-Herman Wilberg. Absolutním vítezem, který vyhrál svoji třídu vítězů, získal titul Národního vítěze i BOBa, byl Anakin Červený potok ve vlastnictví pana Vaníka. Anakin je krásný pan pes a dodatečně ještě jednou gratulujeme.

Ve třídě štěňátek jsme se potkali s naší prvorozenou růžovou fenečkou Annou Gabrielou ze Skalické hrnčírny alias Růženkou. Holky byly výborné, stejně tak jako majitelé Růženky, Slávek a Irenka Vokáčovi. Na Slávkovi, pro kterého to byla výstavní premiéra, nebyla viděti ani trocha nervozity. Jsem na Vás moc a moc pyšná! Z výstavního kruhu si Belda odnáší známku Velmi nadějná 1 a Růženka Velmi nadějná 2..

Samozřejmě, že výkon Beldy a Růženky nebyl stoprocentní, jsou to přeci jen ještě malá miminka. Jejich čas ještě přijde.. :-)))

Rádi se s Vámi podělíme o Výstavní posudek naší Belinky:

"Very promising puppy, of excellent size an proportions, feminine head, with good expression, good neck and topline, good angulations in the body, promising coat, sound mover"

Při odcházení z výstavního kruhu se Belda s Růženkou už začli ožgrindávat a tuto činnost provozovali až do konce výstavy a během celého oběda. Jsou to velké parťačky, které spolu hlídají a běda, pokud kolem jich projde snad jiný pes, umazlí jej k smrti. :-))

Na Rajčeti je pár foteček z tohoto skvělého dne.

 

08-10.07.11

Na výletě v Kynšperku nad Ohří aneb léto začíná

Na celý víkend jsme se vypravili do malebného městečka blízko německých hranic. Lolda i Belda zvládli cestu autem (cca 300 km) jako ostřílené matadorky. Začínám obě podezírat, že kufr auta je jim milejší než ten nejměkčí pelíšek. Upřímně, celou dobu holky budily nevídaný zájem, na jedné benzínové pumpě si je dokonce fotil autobus neměckých turistů a při procházce a koupaní na Jesenici se za námi doslova hnal manželský pár, který se tuze zajímal o slovenské čuvače.

Byl to báječně strávený víkend.

Na Rajčeti je pár foteček z tohoho skvělého výletu.

 

08.06.11

Lolinka dnes slaví 4leté narozeniny !!!

Lolinko, sluníčko moje nejdražší, přeju Ti ještě alespoň dalších 100 let..Hodně zdravíčka a pevných nervů s dceruškou Bellinkou.

Narozeniny jsme oslavili procházkou kolem řeky Sázavy, kde nemohlo chybět koupání a nošení klacíků. A na večer je přichystát psí dort :)

07.06.11

Anabella ze Skalické hrnčírny

Bella váží skoro 16kg a je to takový náš malý-velký kozlík. Občas se stane, že jí v běhu předhoní její vlastní zadní nohy, a to pak dělá velice pěkné kotrmelce. Máma Lolda s ní má velkou trpělivost. O víkendu byla poprvé ve vodě a moc se jí to zamlouvalo, z počátku musela překonat určitou rozpačitost, ale jakmile viděla, že máma Lolda plave za klacem, usoudila, že je to asi vážně sranda a rozeběhla se naproti řece Sázavě. :)

06.06.11

Další rodinný výlet s bráškou, jeho ženou,Ketynkou a Lakynkou...tentokrát na Konopiště..my i čtyřnohé dámy jsme si to užili na 100 %. Procházka byla moc příjemná a následné koupání a nošení aportů z vody také. Lolda je zkušeným plavcem a nechtěla z vody, ani za ty navoňené mňamky, co měla máma v pamlskovníku. :-) Zahlédla pramičku a pohledy nás vybízela k nasednutí..Belda pro změnu okusovala ocas tetě Lakytce a Ketynka to celé korigovala z dálky.

Na Rajčeti najdete album z tohoto dokolaného dne.

06.06.11

Arčí ze Skalické hrnčírny

Dnes dorazily zprávičky od tmavě zeleného pejska Árčího. Dělá nám jen samou radost. Na fotce s princeznou Aničkou, jeho velkou kamarádkou a ochránkyní.  Do galerie na Rajčeti přidány aktuální fota.

04.06.11

Hujerovi na výletě

Dnes jsme se vypravili na celodenní výlet do Vlašimi. Připojil se k nám bráška s manželkou Gabrielkou a jejich dvěma úžasnými holčičkami plemene zlatý retriever - Lakytkou a Ketynkou. Naše Lola a Bella byli nadšené z nových parťaček a nenechali se v ničem zahanbit.. Pro kolemjdoucí jsme byli velkou atrakcí - tři a půl psa na čtyři dvounožce, většina z kolemjdoucích holky škrabkala a drbala, ale našli se i takoví, co vyndali fotoaparát a naše čtyřnohé krásky si zvěčnili na památku.

My i holky jsme si to užili na plno. Krásná procházka, občerstvení, lehká skupinovou pořadovku, koupání v místní Blanici. Víc takových dnů..

Na Rajčeti se můžete podívat na pár foteček z výletu. 

02.06.11

Artuš ze Skalické hrnčírny

 

Artík Svoboda je velkým milovníkem vody. Dle zpráv od maminky Jany, miluje vodu, plave a dokonce aportuje a zachraňuje z vody míčky a klacíky. Vypadá to, že tuhle vášeň zdědil po mámě Loldě, jelikož ona je takový vodní čuvač a nejraději má vodu z kaluže. :-)

Přidány fotky Ártíkovi do galerie na Rajčeti.

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 

28.05.11

Ametyst ze Skalické hrnčírny alias Cézar

Dorazily další zprávy od drahokamu z Lutova. :-) Jani, děkuji za skoro slohové cvičení o tom našem-vašem pokladu. Jste skvělá! A já sem moc ráda, že Bella není jedinou zahradnicí z vrhu. :-))

Kousek z mailu:

"Paní Mašínová, dnes Cézar neskutečně řádil na zahrádce. Myslela jsem si, že bude po tom očkování zkrouhlý, ale naopak. Honil se
za tenisákem jako divý. Stráňky nejsou překážkou. Rozlámal mi růži a kapradinu, o hloubení jamek ani nemluvím.
Stále mu chutná hlína, štěrk, mech. Důkaz je na jedné fotce, kde má jazyk celý od hlíny. A taky dostal "výprask"
od Dana. Přišel za ním do laborky, podíval se na něho těmi svými bezelstnými psími očkami a najednou udělal malou
loužičku, přestože měl dveře dokořán. Snad tím chtěl říci, že to má za to, že si s ním "dlouho" nehrál. Muž vzal
noviny a plácnul ho přes zadek. A to okamžitě věděl, kde jsou dveře ven. Jinak má "své místo" pod tůjí na štěrku,
kam chodí kadit i čurat. A je to liška podšitá, moc dobře ví, co si ke komu může dovolit. Např. mě může ohryzávat,
k Alešovi jako páníkovi si to dovolí omylem. Se mnou se nejvíce muchlí. Babku dere za všech okolností. Ví, že
vodítko znamená procházku. A piškotky jsou opravdu nejlepší motivací při výcviku."
 

Přidány fotky Cézarkovi do galerii na Rajčeti.

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 

26.05.11

Anna Gabrielka a Anabella ze Skalické hrnčírny

Máme za sebou překrásný den ve společnosti Růženky, Slávka a Irenky. Loldu jsme nechali doma a jeli jsme na jukandu jen s "Malým psem" alias naší Beldou. Trouchám si říci za všechny zúčastněné, že to byl skvělý den! Obět čtyřnohé krasavice si společnost té druhé užívaly plnými doušky. Bela byla více než méně černá, ožgrindaná, plná hlíny, písku, zkrátka všeho, co měla Růženka po ruce. :-)) Růženka mladší a menší sestřičku Beldu rovnala do latě a ukazovala jí celou velikou zahradu, jezírka, kočičí a psí kamarády. Jen běda, pokud se Belda přiblížila i mamince Irence a tátovi Slávkovi. :-))

Domů jsme odjížděli nadšení a těšíme se na další shledání!

Na Rajče přidáno album s fotkami z tohoto báječného dne.

23.05.11

Artuš ze Skalické hrnčírny

 Přidány Artíkovi fotky na Rajče. Panička poslala fotečky z výletu. Ártíku, rosteš do krásy!!! A Jani, moc děkuji.

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 20.05.11

Aslan ze Skalické hrnčírny

Máme nové zprávy z Německa. Panička Zuzka poslala spoustu nových fotek, které jsou přídány do fotek na Rajčeti. Zuzko, moc děkujeme!

"Aslan nás zaměstnává každý den, zvládá povely jako "sedni, lehni, etc". Za piškotku udělá vše. :) Někdy až žasnem jak strašně je to inteligentní pes a přitom tak "totálně mazaný" jak vy Češi říkáte. :) Je velký zahrádkář a vše co mu trčí do cesty, okusuje. Květy máme bez listů a bez květů. Předevčírem jsme zkoušeli seznámit jej s ovečkami bez plot..na začátku ho černá stvoření vůbec nezajímala, ale když začli utíkat, tak to bylo něc pro Aslana.."chtějí si hrát", říkal si a utíkal za nimi..když začal okusovat chuděře ovečce ucho, tak se jí to tedy moc nelíbilo."

 www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 

16.05.11

Anabella ze Skalické hrnčírny

Přidány na Rajče fotky naší Belinky, která během výstavy v Letňanech vyplenila zbytek jahod, podívala se i na muškáty a po návratu paničky dělala, že ONA nic, ONA anděl, a s těmi jahodami nemá nic společného, je to komplot a udělal to kocour!! :-))

14. - 15.05.11

Máme za sebou ryze psí víkend :-))  Sobotu i neděli jsme trávili na XX. Mezinárodní výstavě psů v Letňanech.

V sobotu jako podpora mé drahé švagrové, která vystavovala svojí přenádhernou 13-ti měsíční holčičku Lakytku - Call Me Lucky Rusty Love. Vybojovala ocenění V1 CAJC, tudíž splninila podmínky pro udělení titulu Junior Šampion České republiky,BOB a neuvěřitelné 3.místo BIG. Zkrátka dobyla famózně Prahu!!!! Gabrielko, ještě jednou moc gratulujeme!!!!

Po očku jsme sledovali čuvače ve vedlejší hale a našli si pár minutek i na leonbergery, kteří jsou naší další srdeční záležitostí.

Povedlo se nám potkat i dámy z útulku z Maršovic u Benešova, které jsou kousek od naší Skalické hrnčírny. Již párkrát jsme tam s Loldou byli - tu z granulkama, tu z mlskama, tu s čímkoliv, co by se mohlo v útulku hodit. Mohu jen doporučit. Skvělý pozitivní přístup a ochota mě ohromila již při první návštěvě.  Mrkněte na www..utulek-marsovice.estranky.cz/ a pokud    a pokud můžete, prosím pomožte.

V neděli probíhala klubová výstava slovenských čuvačů, III. ročník Memoriálu doc. Viléma Kurze pořádaný SCHSC. Přihlášených bylo 29 představitelů plemene a moje maličkost zapisovala v kruhu. Rozhodčím byl delegován úžasný a velmi zdvořilý pán, PhDr. Vladimír Mojžíš, uznávaný mezinárodní porodce, autorita sama o sobě a člověk se skoro 50-ti letou praxí v posuzování psů.

Být alespoň na chvíli v blízkosti této kynologické legendy, je pro mne ohromným zážitkem, za jehož zprostředkování, děkuji..

 

Navíc jsme opět viděli tátu našich štěňátek a miláčka mojí Lolinky - Hroníka alias Peruna Janin ranč. Je to velký elegán a opět jsme se na něj nemohli vynadívat. :-)) Jen škoda, že s námi nebyla Lolda a "malá Hroníková" alias Anabella ze Skalické hrnčírny, která by jistě tátu laškovně kousla do ocasu, tak jako to s oblibou dělá mámě. :-))

Pro více fotek z celého víkendu v Letňanech navštivte naší galerii na Rajčeti. ;-))

www.zeskalickehrncirny.rajce.net 

 

13.05.2011

Anna Gabriela ze Skalické hrnčírny alias Růženka

Aktualizovány fotky Růženky na Rajčeti. Podle zpráviček od maminky Irenky (za které MOC a MOC děkuji) se má Růženka skvěle, váží kolem 13ti kg a chodí provokovat kočičky, která mají ostré drápky. Začíná obstojně poslouchat a zbožňuje svoje malé dvounohé princezičky.

 

13.05.2011

Adam ze Skalické hrnčírny alias Goro

Přidány nové fotky do galerie na Rajčeti. Goro je má jako v pohádce, rodiče mu vytvářejí nový koteček a snažili se ho i prvně koupat, ale prý  to bylo úplně zbytečné, hned běžel do zahrady a vyválel se v bahně. :-))) Pavlínko, nic si z toho nedělejte, máma Lolda to dělá dnes a denně :-))

12.05.2011

Anna Gabriela ze Skalické hrnčírny alias Růženka

 

Včera přišel moc pěkný email od šťastných rodičů naší Růženky, který nás pohladil po duši. Slávku, Irenko, jste skvělí !!!

Mile ráda se o něj s Vámi podělím..Maminka Růženky dokonce psala, že "  budou všichni šťastný,že maj dom ten svůj poklad a ne tohodle raubíře, co mám já". Irenko, podle zpráviček od rodičů Růženčiných ségruší a brášků, je to všude skoro stejné :-))))

"Evi, je to hrozná potvůrka. Na zadní zahradě jsme pustili hadici s vodou a to byla její nová nejoblíbenější hračka. Vydržela snad půl hodiny skákat kolem proudu vody a snažit se ho zastavit. Byla celá zlitá a vypadala jak jezevčík, s tou splihlou srstí. Pak jsme jí nechali na zahradě, aby uschla,a pustili  Matěje aby si mohl taky běhat. Šli jsme se koukat na hokej a o přestávce jsme jen zírali. Ta potvůrka si odstranila pletky od vrátek a dostala se na přední zahradu k Matějovi. Tam mu vlezla do boudy a sežrala mu všechno žrádlo,které mu Slávek chvíli před tím nasypal. Tak jsme jí vzaly a daly jsme jí do zahrádečky kde máme takové sezení,a ona ta mrška sežrala žrádlo pro změnu kočkám !!!! Tak nevím,proč já jí poctivě míchala žrádlo od tebe s tím novým co jsme jí koupily,aby si na něj pomalu zvykla,když ona přitom sežere za den 3 druhy granulí a ještě by si dala nějaké jiné,kdyby byly. A potom můj miláček rozmazlenej načesanej,jak byla mokrá a napapaná,tak se šla vyválet do písku a já měla z krásně bílého čuvače toho ,,mýho" landseera,protože na sobě měla černé fleky které ještě vytmavila otřením o udírnu. Je to prostě zlatíčko !!!"

PS. Takové to "mašínoviny" má jistě po mámě Lolince..Lolda je sněhobílá jen pokud skočí do řeky, jinak jí doma familiárně říkáme "princezna prase". yes

 

Artuš ze Skalické hrnčírny

Artík Svoboda, světle modrá stužka, největší pejsek z vrhu, který s Růženkou tvoříl dokonalý tandem. Dnes mi přišla zpráva i od něj a dvounohé maminky Jany.

"Artík nám dělá jenom radost. Váží 14 kg a jednou denně si pochutnává i na vařeném jídlu. Tvarůžek mu moc chutná. Ničeho se nebojí a vrhá se do všeho po hlavě."

Artíku, Jani, hlavně hodně hodně zdravíčka a pevné nervy s tím bílým medvídkem. :-)))

 

Ametyst ze Skalické hrnčírny alias Cézar

Cézárek, drahokam z Lutova,světle zelený pejsek, velký šikula a mazlík. Od maminky Janičky chodí spousta zpráviček, které nás moc hladí po duši. Jani, mockrát Vám děkuji.

"Paní Mašínová, zrovna jsem si vzpomněla,co asi tak momentálně dělá ten náš chlupatý výlupek. Pravděpodobně slastně hajal za dozoru babky. Musím Vám ho tak trošku popsat, ikdyž doma máte to samé jen v holčičí podobě. Sousedka, která ho neviděla 14 dní, říkala, že je 2x tak velký. Protahují se mu tlapky a čumáček. V sobotu i neděli jsme šli všichni tři a pes na první asi 15 minutovou procházku. Tedy venku jsme byli déle, protože všichni chataři u cesty se na toho krasavce chodili dívat. I auta zastavovala a každý ho obdivuje a líbí se. A on, jako kdyby to věděl, nesl se jako celebrita. Krásně chodí na vodítku, jen chvílemi si s ním chce hrát. Obojek mu vůbec nevadí. Jinak je to ničitel všeho, co ho zaujme nebo přijde do cesty. I naše končetiny nesou stopy po jeho zoubcích a drápkách. A mazlík je to neskutečný.  S granulkami je to taky v pořádku, tvarůžek se žloutkem mu jede moc, ikdyž není nad pribináčka. Na piškotku umí přijít a sednout. A nejvíce poslouchá Aleše, takže to on bude jeho páník nejen na papíře. Ale zlatíčko je to nás všech!"
 

11.05.2011

Přidána  alba do naší galerie na Rajčeti :-))

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

Konečně jsme se dostali k úpravě webovek.

Postupně budou přidána alba našich miminek už z domáckého prostředí, které nám byla poskytnuty úžasnými majitely !!! Děkujeme moc, při každé fotce nám povyskočí srdíčko..štěňátka jsou v těch nejlepších rukou..my i máma Lolda máme veliou radost!!!

 

08.05.2011

V neděli jsme se s Karkulí alias Belou Mašínovou vypravili na jukandu na Konopiště, kde se konal XLII. Memoriál prof. Antonína Hrůzy, pořádaný KCHSC. Společnost nám dělala Růženka s mámou Irenkou a tátou Slávkem. Děkuji moc, byli jste skvělý!!! Pro obě holky to byla premiéra, takové množství bílých pejsků, lidí a vzruchů zvládli na jedničku. Bela s Růženkou občas zkoušeli hledat cecíky u těch velkých bílých Lolinek, posvačili granulky a užívali si 100 % pozornosti čuvačích přátel.

Viděli jsme krásných 30 představitelů plemene slovenský čuvač. Byla o moc hezká výstava!!!

 

17.04.2011

Roztomilá štěňátka alias demoliční jednotka slaví již 7 týdnů. Utíká to jako voda...Dnes začínají odcházet do nových domů, došlo už i na první slzičky, Lolda zvládla úlohu matky na jedničku a já jsem neskonale pyšná!!

Bílým štěstíčkům přeji hodné zdravíčka a majitelům spoustu překrásných zážitků s novými parťáky.

 

14.04.2011

Přidána  alba do naší galerie na Rajčeti :-))

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 

 

11.04.2011 Miminka byla u pana veterináře a cestu zvládla na jedničku. Nikdo se nezvracel, ani nepočůral. Máme za sebou očkování, čipování a každé miminko dostalo svoji občanku alias Pet passport :-))

08.04.2011

Přidána další alba do galerie na Rajčeti :-))

www.zeskalickehrncirny.rajce.net

 

25.03.2011

Loldě i miminkám byla vytvořena galerie - www.zeskalickehrncirny.rajce.net     heartheart

 

24.03.2011

Překrásný úterní den

 

 

 

 

22.3.2011

No nejsou k zulíbání?

 

 

 

1.3.2011

Naše dvouletá cácorka by si prý všechna MIMI chtěla nechat :-)))))

 

27.2.2011

Vrh A je na světě!!!! Maminka i štěňátka jsou v pořádku a mají se čile k světu.

První růžová dáma 590 gramů.

 

 

31. 1. 2011

Sono vyšetření  potvrdilo březost. Lolda čeká štěňátka!!!!

Příjmáme záznamy na štěňátka s PP po exteriérově i povahově výborných rodičích.

Více ve  složce Štěňátka

Matka: Uda z Pozdišovskej doliny

Otec: Perun Janin Ranč

K odběru: duben 2011

Veškeré dotazy zodpovíme na telefonním čísle: +420 604 192 364 nebo na emailu evickamasinova@seznam.cz

 

 
 
TOPlist